0212 251 2808 (pbx) novitas@novitas.com.tr
0212 251 2808 (pbx) novitas@novitas.com.tr

GEZGİN YORUMLARI

GEZGİN YORUMLARI

Novitas’la tanışıklığım 2007 yılına dayanır. Bizim çok faal olan Avusturya Lisesi Mezunlar Derneği, Novitas için de turların duyurulabildiği bir açılım olanağı yaratmış ve gezilerde değişik yıllardan mezunlarımızın hem birbirleriyle, hem de firmayla tanışmasına vesile olmuştur. Kurucusu ve sahibi yine bizim liseden mezun bir profesyonel rehber ve sanat tarihi uzmanı olan Sn. Gülsen Kırbaş, tur organizatörlüğü ve rehberlik mesleğine görgüsü, bilgisi, genel kültürü, düzgün Türkçe’si, akıcı ve güzel ifadesiyle katma değer sağlayan, işini severek yapan ve tüm bu destekleyici unsurlar sayesinde de bu sektörde kaliteli hizmeti yakalayabilen bir turizmcidir. Dolayısıyla benim için Novitas bir turizm acentasından ziyade; ortak zevkler, ilgi alanları, amaçlar için bir araya gelen ve birbirlerine yakın hayat felsefesi, eğitim ve kültürle yoğrulmuş insanların birçok şeyi paylaşabildiği bir arkadaşlık, dostluk ve etkinlik kulübü gibidir, sıcak bir ortamdır…

Özgür Özdemir

Novitas ile, iyi bir cumhuriyet gazetesi okuru olmam sayesinde tanıştım. O yıllarda Novitas sadece Cumhuriyet Gazetesine ilan veriyor ve bugün de olduğu gibi misafirlerine butik tur hizmeti sunuyordu. Birlikte bir çok gezi yaptık hepsi masal tadında geçti… Neden Novitas derseniz … seyahatlerimde benim için konfor, emniyet, dürüstlük, kaliteli hizmet çok önemlidir… Hayal ettiğiniz hizmeti alıyorsanız bu sizde alışkanlık yapar ; benim ve ailem için de aynen böyle oldu. Hazırlanan tur programına % 99 sadık kalınması; gezi sırasında güvenliğiniz ve konforunuz için maksimum çaba sarfedilmesi, rehberlik hizmetinin kalitesi bir sonraki geziniz için vazgeçemediğiniz unsurlar oluyor. Yakın tarihli turlar için örnek vermek gerekirse ; 2014 yılının Haziran ayında katıldığımız Doğu Karadeniz ve Batum turu ile 2015 yılının Nisan ayında katıldığımız Büyük İtalya Turu gerçekten tam bir rüya gibiydi. Yorulduk demek bence hafif kalır, yürümekten perişan olduk ama her anından büyük bir zevk aldık. Gülsen Hanım benim katıldığım turların hemen hemen hepsinde şans eseri bize rehberlik etti. Zaman zaman tur programının dışında fazladan bir çok yeri görmemiz için çok çaba sarfederek hepimizi çok mutlu etti. Konfor demiştik, evet biz Novitas ile seyahat ederken adeta ailemiz ile seyahate gidiyor hissine kapılıyoruz, zira az sayıda misafir ile tur programı düzenlendiği için size özel hazırlanmış bir gezinin keyfini yaşıyorsunuz. En güzel otellerde, en güzel restoranlarda tatilin tadını çıkartıyorsunuz. 2015 yılında katıldığımız İtalya turu aynen böyle oldu. Gülsen hanım sağ olsun 7 kişi için süper butik bir tur hazırlayarak bizi Adriyatik sahillerinde güzel bir rüya görmeye götürdü. Bütün müze biletlerini bizim için önceden alarak kuyrukta beklemeden gezmenin keyfini yaşattı… Novitas’ı seviyorum… bütün sevdiklerime de öneriyorum. Yazılacak daha çok şey var ama, başka misafirlerin de değerli görüşleri için yer kalsın isterim…
Bu arada bence Novitas’ın tercih edilmesindeki başka bir faktörün de her zaman yardıma hazır, güler yüzlü sevgili Hatime Hanım olduğunu da yazmadan geçemem. Her seyahatimizin öncesinde kendisinden ayrıntılı olarak bilgi aldığımız için hazırlıklı ve donanımlı olarak gezimize başlıyor ve beklentilerimiz karşılanmış olarak geri dönüyoruz.
Novitas Ailesine, turizm sektörüne yaptığı bu büyük katkıdan dolayı teşekkür ederim. İnşallah birlikte nice seyahatlere katılmak dileğiyle…
Sevgi ve saygılarımla….

Leyla Çakıllar

Uzun yıllardır tanıdığım, güvendiğim ve sevdiğim insanların yürüttüğü ”Novitas turizm firması” ile Türkiye ‘de koro konserlerimi yapıyor, gittiğimiz şehirlere dünya müziğini götürüyoruz..
Ayrıca uzun yıllardır ”müzikli kültür turları” yaparak, İstanbul’daki dini ve tarihi mekanlarda ”Noel konserleri ” düzenliyor, Türkçe ve yabancı dillerde ilahiler seslendiriyoruz…
Mardin ve Kastamonu konserleri derken, gelecek sene de Mayıs ayının 12 sinde “Batum konseri”mizi gerçekleştireceğiz..

Güven derseniz, N o v i t a s derim..
Selam ve sevgilerimle..

Leyla Pekin (coloratura soprano ) Dünya müzikleri ve folklorik tınılar çok sesli korosu ve Leyla Pekin çok sesli korosu şefi

Doğrusu Novitas ile ilk gezimi ne zaman, nereye yaptığımı bugün hatırlamıyorum. Ancak son 20 yılda yurtiçi ve yurtdışı nereye gittiysem hep Novitas ile gittim. Bu yolculuklarda candan, değerli arkadaşlar edindim, onlarla ilginç yerler gezdik. Gülsen hanım bizi götüreceği yerleri-otelleri, restoranları-hep önceden özenle seçer, görülecek herhangi bir ilginç yeri asla atlamaz. Şayet herhangi bir tura kendisi eşlik edemeyecekse o zaman da bizim için seçtiği rehberler her zaman donanımlı, uzman kişiler oluyor. Unutamadığım geziler: Orta Anadolu: Sivas/Divriği, Taşlı Kilikya, Portekiz….
Özetle iyi bir kültür gezisi için favorim Novitas!

Selamlar

Hasmik Sucuyan

”2007 yılından beri Novitas ile 4 yurt dışı, 1 yurt içi seyahatim oldu. Geziler tamamiyle kültür ağırlıklı, en güzeli de turun tek fiyatı var ve görülecek yerler listesi belli, yani hiçbir şey ekstra değil ve katılımcı sayısı yetersizse, o yeri görememe riski yok. Novitas’ı tercih etmemin en önemli nedenlerinden biri bu. Şimdi onlarla Japonya’ya gitmek istiyorum.”

Hülya Abit

Günübirlik bir kültür turunda tanıştım Novitas’la.. Farklı bir tur olduğunu anladım. O zamandan beri benim turum oldu Novitas. Seçtiği rotalar, kaldığımız oteller, gösteriler, yemekler hep fevkaladeydi. Tur sahibi Gülsen hanımın gösterdiği ilgi ve sevgi benim bir aile içinde olduğumu hissettirdi her zaman. Uzun yıllar birlikte olmak dileğiyle…

Dr.Yükselen Öngör

Eşimle katıldığım sayısını unuttuğum yıllardır, yine sayısını unuttuğum Yurtiçi-Yurtdışı NOVİTAS gezileri için memnuniyetimizi ifade etmek zorunlu oldu.

Hatime hanımın titizlik ve ( tatlı ısrarlarla ) başlattığı turlar, Gülsen hanımın özenli ve kılı kırk yararcasına hazırlayıp % 95 oranında uygulayıp-uygulattığı programlar çerçevesinde çok keyifli geçti şimdiye kadar.

Çok uyumlu insanların bir araya getirilmesi burada önemli etken. Her gezimiz de mutlaka evvelki turlardan bir arkadaşımıza rastlamak, anıları tazelemek gerçekten çok hoş oluyor. Bu gezilerimiz hep bir aile ortamında geçiyor adeta.

Ama esas güzel olan sevgili Dursun hocamla beraber şarap içip alışveriş yapmak olsa gerek.

Aynı kalite ve özellikte devam edeceğine inandığımız NOVİTAS Turlarının hep başarılı ve keyifli olmasını diliyoruz.

Sevgiyle kalın,

Canan & H. Bülent ŞENER

Sevgili Gülsen Kırbaş,

Kastamonu şarhoşuyum!!! Tarihle, kültürle, muhteşem yeşil bir doğa ve lezzetli yemeklerle doyurdun bizi. Etrafımda neşeli arkadaşlarım, şahane bir konakta mis gibi bir yatak, acaba cennete gidip geldim mi!? Benekli fasulyeler piyaz oldu, söylemesi ayıp değil ! şahane oldu, bugün arkadaşımla simit arası pastırma, üzerine çekme helva, masamızda Azdavay örtüsü, akşama da bulgur var.

Aklım Karaçomak deresinde, Yakupağa Camiinde, saat kulesinde, Kasabaköy Mahmutbey Camiinde Taşköprü’de, Ilıca şelalesinde, kulağımda masal gibi anlattığın tarihimizde ve de Prof. Latife hanımın heyecanlı konuşmasında ve de son yediğimiz ıspıt ot kavurmasında ……

Ayyyyy çooook güzeldi!

Sana çok teşekkür etmek istiyorum,

Kucaklarım

Yasemin Öt

Novitas ile ilk tanışmam 10 yıl kadar önce Orta Anadolu turuyla oldu. Bu o kadar güzel bir geziydi ki aynı tura birkaç yıl sonra yakınlarımla beraber tekrar katıldım. Gülsen hanımın özel olarak hazırladığı bu güzel rota Novitas’ın alamet-i farikalarından.

Bu yıl eşimle katıldığım İran turu ise en unutulmaz anılarımız arasında yer aldı. Bu kadim kültürü bize en iyi şekilde tanıtan bir program ve yerel rehberle geziden çok memnun ayrıldık. Her türlü konforumuz da en iyi şekilde sağlanmıştı.

Novitas’ın en önemli özelliği turları özenle hazırlamasının yanısıra, müşterilerinin kalitesi. Gerçekten kültüre meraklı uygar bir grupla gezmek için Novitas’ın tercih edebilirsiniz.

Nesligül Doğançay

Merhaba,

İran ülkesi günlük yaşamıyla ve siyasal çalkantılarıyla benim hayatımın her döneminde bir şekilde hep var oldu ve aynı zamanda merak uyandırdı Novitas’ın düzenlediği Mayıs 2016 tarihindeki geziye büyük bir heyecanla katıldım. Hangi yerleri göreceğim, nasıl ve ne şekilde etkileneceğim gibi duygular

sürekli gelgit halindeydi. Hava alanında grup arkadaşları ile buluşup tanışmanın sonunda güzel bir uçak yolculuğu yaptık. Önceden hazırladığımız örtülerimizi başımıza örtmek en önemli deneyimimizdi.

Novitas’ın İran gezisi için hazırladığı kitapçık mükemmeldi, çok özenle bilgiler gruplandırılmış ve gezi süresince devam edecek güzergahlar zaman kaybedilmeden seyahatin süreklilik akışını sağlamak için itina ile oluşturulmuştu.

Rehberlik hizmeti bana göre mükemmeldi. Rehberimiz, İran ile ilgili her konuda tam bilgi sahibi, kendini iyi yetiştirmiş, entellektüel bir kişi idi. Kendisini tanımaktan çok mutluyum.

Tüm şehirlerdeki oteller fevkalade idi. Yezd şehrindeki otelin hizmeti, İsfahan’daki otelin bahçesi unutulmazlar arasında…

Şiraz, Persepolis, İsfahan, Kum Tahran şehirleri ile ilgili her türlü bilgi eksiksiz verildi.

En son hazine dairesini gördüğümde İran’ın her bakımdan çok zengin bir ülke olduğunu bir kez daha anladım.

Benim İran ile ilgili tüm merak ettiklerimi Novitas’ın gezi programı gayet güzel karşıladı. Elbette anlatılacak çok şey var. Lakin bundan sonrası gidip görülmesi gerekir diye düşünüyorum.

Teşekkürler Novitas …

Başarıların devamını dilerim, iyi günler ….

Selime Apeligan

Nisan 2016’da Novitas Seyahat kuruluşuyla İran’a bir gezi yaptım. Şiraz, Yazd, Persepolis, Kum, İsfahan ve Tahran’ı içeren bu gezide, yol üstündeki tarihi kalıntılar gibi, geleneksel yerleşimleri de ziyaret ettik. Herkesin birbiriyle uyumlu bir diyalog içerisinde olduğu gezi grubumuzun rehberi Gülsen Kırbaş’tı. Gülsen hanım’ın seçtiği program, gezimizin sonunda İran uygarlığı hakkında bütünlükçü bir izlenim edinmemi sağladı. Yerel rehberimiz Farhad Shakib ise çok donanımlı yapısıyla, gezdiğimiz yerleri bizlere anlatırken ve bilgilendirme konusunda sorularımıza verdiği cevaplarla, gördüğümüz yerleri daha anlamlı kıldı. Gezi bittiğinde, İran’ı tanıma, özgün sanat ve kültür dünyasını kavrama, aynı topraklar üzerinde asırlarca var olmanın getirdiği yerleşik kültür değerlerini nesilden nesile aktarma konusundaki özgün yapısını görmek açısından, çok ender bir deneyim edinmiştim.

Dilek Bektaş

  • çerez

çerez

kabul